rola szkoły
17 Czerwiec 2017

ROLA I ZADANIA SZKOŁY RODZENIA

Czas oczekiwania na narodziny dziecka jest etapem silnej motywacji rodziców do poszerzania wiedzy, dotyczącej zdrowia, rozwoju mającego pojawić się potomka, jak również kondycji całej rodziny. Dojrzewanie do ról rodzicielskich wiąże się z szeregiem przemian w sferze psychologicznej, a czasem wiąże się także z trudnościami emocjonalnymi. Zasadniczym celem szkoły rodzenia jest przygotowanie rodziców do świadomego i aktywnego przeżycia porodu. Główny akcent kładzie się na poród naturalny, ale kształcenie obejmuje wiele wariantów jego przebiegu [cięcie cesarskie, nacięcie krocza czy poród ze znieczuleniem], po to by rodzice rozumieli to, co się dzieje i świadomie we wszystkim uczestniczyli.

Rola szkoły ...

wierszyk
1 Marzec 2014

Położna Małgorzatka

W szkole rodzenia wzbudziła naszą sympatię,
od razu mogliśmy liczyć na Jej empatię.
Choć do Inflanckiej nie byliśmy przekonani,
...
...


Położna Małgorzatka ...

kobieta zadaje sobie pytanie
12 Czerwiec 2015

Czy warto chodzić do szkoły rodzenia?!?

Szkoły rodzenia, jeżeli są dobrze zorganizowane i prowadzone, powinny dostarczać ciężarnej i jej partnerowi odpowiedniej wiedzy teoretycznej, praktycznej, umożliwiają odbywanie stosownych ćwiczeń fizycznych, wreszcie umożliwiają kontakt z innymi kobietami ciężarnymi.


Wiedza teoretyczna przekazywana jest najczęściej przez lekarzy ginekologów – położników oraz położne. Wiadomości dotyczą fizjologii ciąży, porodu i połogu. W trakcie zajęć ciężarna kobieta może dowiedzieć się, jakie objawy naturalnie towarzyszą ciąży, a jakie powinny wywołać jej niepokój i skierować na konsultację do szpitala lub lekarza prowadzącego. Co dzieje się w organizmie kobiety w każdym trymestrze ciąży ze szczególnym naciskiem na trymestr III z uwagi na to, że kończy się porodem. Lekarz wyjaśnia, na czym polegają badania prenatalne i dlaczego warto je zrobić. Jak wygląda poród, jakie są wady i zalety porodu drogami natury, a jakie cięcia cesarskiego oraz co dzieje się z kobietą w okresie połogu. Lekarz przedstawia także rozwój płodu, a następnie cechy charakterystyczne noworodka, wreszcie okres wczesnoniemowlęcy. Powinien to robić lekarz neonatolog, ale w praktyce trudno spotkać zajęcia przez niego prowadzone w szkole rodzenia.

Szkoła rodzenia - czy warto

kobieta pakuje się na porodówkę
23 Kwiecień 2015

CO NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ DO PORODU

MAMA DZIECKA


  • grupa krwi, HBS, WR, mocz, morfologia, USG, wymaz z kanału szyjki z kierunku streptoccocus agalactiae
  • dowód osobisty lub inny dokument tożsamości
  • książeczka ubezp. lub inny dokument świadczący o ubezpieczeniu
  • ...
  • ...

Co zabrać do szpitala

www.000webhost.com